واژه نامه تجارت الکترونیک: Above the fold

واژه نامه تجارت الکترونیک: Above the fold

عبارت Above the fold از سال ها پیش به نیمه بالایی روزنامه ها گفته می شد. اما با گسترش حوزه وب و ایمیل مارکتینگ ، این تعریف گسترش پیدا کرد. امروزه عبارت above the fold به قسمت بالایی یک صفحه وب یا یک ایمیل می گویند که بدون اسکرول کردن به پایین ، قابل مشاهده است. این بخش در تاثیر گذاری صفحات فرود نقشی اساسی دارد و به همین دلیل قراردادن فرم درخواست یا گزینه دانلود در این قسمت همیشه توصیه می شود. همچنین در برخی مطالب ، above the fold را به عنوان تیتر قسمت ابتدایی و به نوعی مقدمه استفاده می کنند.

در بعضی تعریف ها ، به بنر هایی که در قسمت بالایی صفحه قرار می گیرند ، above the fold می گویند . اما با توجه به اینکه به دلیل ماهیت بنر ها ، بسیاری از اوقات چشم از روی آنها عبور می کند و ارتباط خاصی بین بنر و محتوا وجود ندارد ، نمی توان آن را تاثیر گذار تر از بنر یا تبلیغات دیگری دانست که مرتبط با موضوع و در میانه متن قرار گرفته است.

با وجود تمام تعاریف فوق ، استفاده مناسب شما از المان های تصویری و نوشتار جذاب ، تا حد زیادی می تواند نظر خواننده را به ادامه مطلب جلب کند. مثال بارزی از این موضوع این سایت است .

در تاريخ ۲۱/بهمن/۱۳۹۱ دیدگاه‌ها برای واژه نامه تجارت الکترونیک: Above the fold بسته هستند برچسب ها :

درباره نويسنده

بهمن محدثی // فارغ التحصیل دوره MBA گرایش بازاریابی // سابقه کار در بخش پشتیبانی و فروش هاستینگ و نرم افزار مامبوسرور // مدیریت و ترجمه و تالیف در وبلاگ تجارت الکترونیک ، الکتروبلاگ

وبسایت

دیدگاه ها غیر فعال شده اند

حق نشر © انتشار نوشته هاي اين وبلاگ در سايت ها و نشريات تنها با ذکر نام و درج لينک مجاز است
طراحي قالب اصلی توسط ميلاد دهقان عضو گروه رویین
تغییرات اعمال شده در قالب، توسط دوستان الکتروبلاگ انجام پذیرفته است.