واژه نامه تجارت الکترونیک: Copy / کپی

واژه نامه تجارت الکترونیک: Copy / کپی

بخشی از محتوای یک وبسایت که انتظار می رود ارزش بیشتری در جذب مشتری داشته باشد و خوانندگان وبسایت ، علاقمندی بیشتری نسبت به آن نشان دهند. عبارت copy در تبلیغات و برندینگ نیز استفاده می شوند. کپی در این بخش ها معمولا به متنی گفته می شود که برای معرفی یک بخش ، یک محصول یا خدمت جدید و یا یک برند جدید به کار برده می شود. معمولا در شرکت های بزرگ ، همواره یک یا چند کپی نویس (که به آنها کپی رایتر نیز می گویند) حضور دارند که هر نوشته ای که در بخش های تبلیغات و روابط عمومی و در رابطه با کاربران به کار می رود را نگارش و ویرایش می کنند. در بخش تبلیغات گوگل و سایر سرویس ها نیز عبارت کپی به صورت Adcopy به کار می رود. در اینجا نیز کپی به متنی گفته می شود که برای آگهی اینترنتی خود مورد استفاده قرار می دهید.
در نگارش کپی هیچگاه نباید به اولین متن ها اکتفا کرد. گاه افکار عمومی به شکلی متفاوت از چیزی که ما فکر می کنیم ، به متن ها واکنش نشان می دهند. به همین دلیل ، باید همواره با استفاده از روش هایی نظیر تست a/b یا دوقسمتی ، از کارکرد هر کدام اطمینان حاصل کرده و با آنالیز آنها ، بهترین متن را که بیشترین تاثیر گذاری را خواهد داشت ، انتخاب کنیم.

در تاريخ ۱۸/اسفند/۱۳۹۱ دیدگاه‌ها برای واژه نامه تجارت الکترونیک: Copy / کپی بسته هستند برچسب ها :

درباره نويسنده

بهمن محدثی // فارغ التحصیل دوره MBA گرایش بازاریابی // سابقه کار در بخش پشتیبانی و فروش هاستینگ و نرم افزار مامبوسرور // مدیریت و ترجمه و تالیف در وبلاگ تجارت الکترونیک ، الکتروبلاگ

وبسایت

دیدگاه ها غیر فعال شده اند

حق نشر © انتشار نوشته هاي اين وبلاگ در سايت ها و نشريات تنها با ذکر نام و درج لينک مجاز است
طراحي قالب اصلی توسط ميلاد دهقان عضو گروه رویین
تغییرات اعمال شده در قالب، توسط دوستان الکتروبلاگ انجام پذیرفته است.