کتاب آموزشی میل چیمپ – نسخه وب

کتاب آموزشی میل چیمپ – نسخه وب

نسخه PDF کتاب آموزشی میل چیمپ چندی پیش در الکتروبلاگ به طور رایگان برای دانلود قرار داده شد. این کتاب در ۱۹ صفحه و بر اساس نسخه اصلی آن که در سایت MailChimp قرار دارد ، آماده شده بود.دانلود نسخه پی دی اف کتاب آموزشی میل چیمپ

در اینجا همان کتاب را به صورت بخش بندی شده این بار به صورت نسخه وب در الکتروبلاگ قرار می دهیم. ابتدا یک توضیح خلاصه از اینکه میل چیمپ چیست.

عموما بازاریاب ها را افرادی می دانند که کیفی دست گرفته و با مقداری کاتالوگ و نمونه محصول در به در به دنبال مشتری می گردد. اما این تعریف با فعالیت واقعی یک بازاریاب کلیومتر ها فاصله دارد!  علاوه بر آن، ورود اینترنت به عرصه تجارت، قابلیت های جدید و در پی آن وظایف بسیاری را برای بازاریاب ها فراهم کرد. به طوری که حتی افرادی اختصاصا برای بازاریابی آنلاین پرورش می یابند. یکی از اولین قابلیت هایی که به کمک تجارت آمد، نامه های الکترونیک بودند که پس از ورود به عرصه تجارت، عنوان کمپین ایمیل مارکتینگ، بر آنها گذاشته شد. اما همانند بسیاری از تکنولوژی ها ، از ابتدایی ترین قابلیت های آن استفاده شد و اشتباهات زیادی در طراحی و راه اندازی و پیشبرد این کمپین ها صورت گرفت. هم اکنون نیز ، به خصوص در ایران، افراد زیادی این اشتباهات را تکرار می کنند و در نتیجه پول و زمان خود را هدر داده و حتی به درصدی از نتیجه دلخواه نیز نمی رسند.

در این جا ما شما را با شیوه ای آشنا می کنیم تا بتوانید به بهترین شکل ممکن کمپین ایمیل مارکتینگ خود را مدیریت کنید و تا حد امکان از اشتباهات پرهیز کنید. میل چیمپ یک سیستم پیشرفته و با کارکرد بسیار آسان است که این امکان را برای شما فراهم می کند. این سایت (در واقع برنامه تحت وب) یک نسخه رایگان در اختیار شما قرار می دهد که تا ۲۰۰۰ ثبت نام کننده و ۱۲۰۰۰ ارسال رایگان در ماه داشته باشید.

با این توضیح خلاصه، پا در مسیر ساخت یک کمپین ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی می گذاریم.

تبلیغات – یاری دهندگان الکتروبلاگ

پی برگ ، خدمات ارزی دانشجویی

به میل چیمپ خوش آمدید!

در این راهنما به شما کمک می کنیم تا اولین کمپین ایمیلی خود را به درستی آغاز کنید. همچنین نکاتی پیشنهادی در موضوعات مرتبط مطرح می شوند. از جمله مدیریت لیست ایمیل، مشاهده و بررسی گزارش های سیستم و اطمینان از رسیدن ایمیل ها به دست مشتریان مورد نظر.
اگر بخواهیم ابتدا با «سیستم مورد نیاز» شروع کنیم، باید گفت که به جز داشتن اینترنت و یک مرورگر مناسب چیز دیگری مورد نیاز نیست! شما می توانید از مرورگر IE7 و یا بالاتر استفاده کنید. اما برای استفاده راحت تر و بدون مشکل پیشنهاد می کنیم از مرورگر های بهتری همچون Firefox 3.5 به بالا و یا Safari و Chrome استفاده کنید.

 

در پایان این مطلب انتظار می رود…

در این کتاب شما یاد می گیرید:

 •  چگونه یک لیست ایمیل بسازید.
 • چگونه لیست خود را وارد کنید. (import)
 •  چگونه یک کمپین جدید بسازیم.
 • چگونه از فیلتر های اسپم دور بمانیم.
 •  چگونه از کمپین خود گزارش گیری کنیم.

اگر شما سوالی دارید که پاسخ آن را در این کتاب دریافت نکرده اید، ما را در کنار خود بدانید. با ما تماس بگیرید و موضوع خود را مطرح کنید. همچنین می توانید با پشتیبانی میل چیمپ تماس بگیرید و یا در وبینار های آموزشی رایگان و روزانه این سایت عضو شوید.
خب حالا دیگر شروع می کنیم.

 

ساخت لیست ایمیل

ساخت لیست ایمیل در میل چیمپساخت لیست ایمیل اولین کاری است که شما در اکانت میل چیمپ خود انجام می دهید، بنابراین میل چیمپ برای شما یک لیست پیش فرض آماده کرده است که می توانید با کمی تغییرات لازم در آن ، لیست مورد نظر خود را بسازید. اما در صورتی که بخواهید لیست خود را داشته باشید می توانید این مراحل ساده را دنبال کنید.
۱- از منوی بالا، گزینه Lists را انتخاب کنید سپس بر روی گزینه Create List کلیک کنید.

 

 

لیست یا گروه۲- با کلیک بر روی این گزینه قابلیت گروه بندی به شما معرفی می شود که می تواند در ارسال مطالب به افراد مناسب به شما کمک کند. این قابلیت در واقع پس از ساخت یک لیست می تواند مفید باشد.

 

۳- با کلیک بر روی گزینه Create List فرم ثبت جزییات لیست برای شما باز می شود. در این قسمت اطلاعات مربوط به لیست خود را وارد کنید.

ورود اطلاعات برای ساخت لیست

در قسمت Default from name باید عنوان شرکت یا موسسه یا سایت خود را وارد کنید و از وارد کردن ایمیل پرهیز کنید. گزینه Default Subject از جمله گزینه های ضروری نیست و می توانید عنوان هر کمپین را با توجه به موضوع آن تغییر دهید.
موضوع مهم در این قسمت نوشتن Permission Reminder است. متنی که باید در بخشی از صفحه شما وجود داشته باشد و به طور واضح به کاربر اطلاع دهد که چرا این ایمیل را دریافت می کند. این متن باید مستند و مودبانه باشد.

۴- در نهایت شما سه گزینه گزارش گیری در اختیار دارید.

تنظیمات ذخیره کردن لیست

 

summary به طور روزانه گزارش ورودی و خروجی لیست ایمیل را گزارش می دهد.
همچنین در سمت راست نیز گزینه هایی است که گزارش ورودی و خروجی ها را به صورت تک تک برای شما ارسال می کند.
در پایان نیز شما می توانید به کاربران خود اجازه بدهید که نوع فرمت ایمیل دریافتی را مشخص کنند. این در صورتی مفید است که برای کلیه آنها برنامه ریزی داشته باشید.

در نهایت با کلیک بر روی گزینه Save لیست خود را ایجاد می کنید.

 

ایمپورت کردن لیست

حالا که لیست خود را ایجاد کردید، نوبت به آن می رسد که Subscriber های خود را وارد این لیست کنید.

قبل از توضیح این مرحله توصیه می کنم سری به بخش ایمیل مارکتینگ الکتروبلاگ (http://enashr.com/email-marketing ) بزنید و اشتباهاتی را که ممکن است در روند ایجاد کمپین مرتکب شویم را نگاهی بیندازید.

۴ راه برای اضافه کردن عضو به لیست ایمیل خود دارید.
وقتی لیست خود را بسازید گزینه هایی به شکل زیر برای مدیریت لیست خود در اختیار دارید:

اضافه کردن به لیست ۱- اولین راه اضافه کردن افراد استفاده از گزینه Add people است. با انتخاب این گزینه اطلاعات مربوط به هر فرد را به طور دستی وارد می کنید.

در صورتی که لیستی از اعضا داشته باشید که اجازه اضافه کردن آنها به لیست را دارید، می توانید از روش های Import استفاده کنید.

آپلود کردن لیست ایمیل۲- اولین روش آپلود کردن فایل CSV یا فایل متنی دیگری است که قسمت های آن با tab جدا شده باشند.

 

 

۳- راه بعدی copy / paste کردن است. با انتخاب، می توانید contact های خود را از Excel کپی کرده و در اینجا paste کنید. میل چیمپ به طور خودکار باقی کار ها را انجام می دهد. 

کپی و جایگذاری در لیست ایمیل

۴- در نهایت گزینه آخر ، import کردن اطلاعات از سرویس های دیگر نظیر Google Docs ، Google Contacts ، SalesForce و … است که برای هر کدام باید یک بار عملیات تایید اتصال میل چیمپ با آن سرویس ها را انجام دهید.

گزینه های ایمپورت کردن در میل چیمپ

 

چگونه گروه بندی کنیم؟

ساخت گروهشما می توانید بر اساس موضوع یا هر دسته بندی دیگری که مد نظرتان باشد، اقدام به گروه بندی کاربران کنید و کاربران نیز در هنگام ثبت نام انتخاب کنند که مایلند در کدام دسته قرار بگیرند. به این صورت تنها ایمیل هایی که مربوط به آن گروه است را دریافت می کنند. گزینه Groups از پنجره مدیریتی لیست شما قابل دسترسی است. با انتخاب گزینه Create a new group پنجره ای مشابه تصویر زیر برای شما باز می شود که با وارد کردن اطلاعات لازم می توانید اقدام به ساخت گروه کنید.

 

شروع کمپین ایمیل مارکتینگ

الان شما لیست خود را آماده کرده اید و نوبت آن رسیده است که مراحل آماده سازی و ارسال کمپین خود را به انجام برسانید. در این مرحله با انتخاب لیست، انتخاب قالب و ویرایش متن آشنا خواهید شد.
پس از منوی بالا یا کلید قرار داده شده در داشبورد، گزینه Create Campaign را انخاب کنید. با رفتن روی این گزینه یک منوی آبشاری باز می شود که گزینه هایی را در اخیتارتان می گذارد.
Regular ol’ campaign گزینه ای است که در این بخش بررسی می شود همان روش معمولی ارسال کمپین است که بیشترین و عمومی ترین کاربرد را دارد. گزینه Plain-text Campaign برای ویرایش نسخه متنی ایمیل است. گزینه سوم A/B split campaign یکی از امکانات غیررایگان میل چیمپ است که به شما در انجام تست دوقسمتی یا A/B test به شما کمک می کند. قسمت آخر نیز برای استفاده از RSS می باشد. این گزینه برای سیستم هایی که میزان مطالب منتشر شده شان زیاد است مناسب است. به این صورت شما می توانید تنظیم کنید که به طور اتوماتیک در یک بازه زمانی ، مطالبی که توسط فید RSS منتشر می شود را به صورت خبرنامه تبدیل و ارسال کند.
با انتخاب گزینه اول با صفحه ای مشابه تصویر زیر روبرو می شوید.

مرحله اول - انتخاب لیست ایمیل

 

در این مرحله لیست مورد نظرتان را انتخاب می کنید. همچنین می توانید به یک بخش (Segment) خاص از یک لیست ارسال انجام دهید.
در مرحله بعدی جزییات موارد جانبی کمپین را کامل می کنیم:

مشخصات کمپین ایمیل مارکتینگ

 

در این مرحله چند مورد را باید دقت کرد. یکی اینکه در قسمت ارسال کننده (From name) نباید آدرس ایمیل وارد کنید و بهتر است از عنوان شرکت استفاده کنید. در کل برای ایمیل فرستنده و Reply-to نباید از آدرس های شخصی سرویس دهنده های عمومی همجون جیمیل و یاهو استفاده کرد.
در این قسمت شما می توانید میل چیمپ را به اکانت های توییتر و فیس بوک خود متصل کنید تا به طور مستقیم هر کمپین در این شبکه ها نیز منتشر شود.
همچنین در در صوتی که تیک Personalize the “to” field را بزنید، می توانید به نام افراد (نامی که در لیست شما وجود دارد) ارسال کنید و آنها را مورد خطاب قرار دهید.
مرحله بعدی ، مرحله انتخاب قالب خبرنامه است. در این قسمت شما چند امکان در اختیار دارید.

انتخاب نوع شکل دهی قالب

 

گزینه Basic Template قالب های html ساده را در اختیار شما قرار می دهد. دسته بندی این قالب ها بر اساس شکل و کاربرد است و در صورت انتخاب هر قالب می توانید قسمت های آن را به دلخواه تغییر دهید. به عنوان مثال اگر قالبی انتخاب کرده اید که در قسمتی از آن ستونی از نوشته قرار دارد، می توانید با استفاده از این گزینه     آن را حذف کنید و یا ستون دیگری به آن قسمت اضافه کنید.
گزینه دیگر در مرحله انتخاب قالب گزینه قالب های آماده است. این قالب ها از ظاهر حرفه ای تری برخوردارند. اما معمولا قالب های سنگین تری هستند. برای انتخاب این قالب ها دقت بیشتری به خرج دهید.

انتخاب از میان قالب های آماده

 

گزینه دیگر کددهی دستی و طراحی قالب به صورت کاملا اختیاری است. همچنین شما می توانید قالبی را که قبلا طراحی کرده اید را به صورت کد و یا فایل در میل چیمپ ایمپورت کنید.
در نهایت هر کدام از روش ها را که انتخاب کردید و تغییرات لازم را در آن وارد کردید، می توانید آن قالب را در My Templates ذخیره کنید تا در دفعات بعدی نیازی به تغییرات مجدد نداشته باشید.
پس از این وارد مرحله ویرایش می شوید. در این قسمت متن هر بخش را می توانید با فشردن گزینه Edit که با قرار گرفتن روی هر قسمت ظاهر می شود تغییر دهید.

ویرایشگر متن میل چیمپ

 

در این ویرایشگر شما می توانید به کد هر بخش هم دسترسی داشته باشید و به عنوان مثال برای Justify کردن پاراگراف ها، از طریق کددهی اقدام کنید.
از آنجایی که در این ویرایشگر گزینه ای برای فارسی و راست چین کردن وجود ندارد می توانید از این کد در ویرایش هر بخش استفاده کنید.

[jbox]<div style=”direction: rtl; text-align: justify;”>
</div>[/jbox]

دقت داشته باشید که خط اول در ابتدا کد و خط دوم در انتهای کد قرار بگیرد.
اگر شما قالب خود را که از قبل طراحی کرده بودید، ایمپورت کرده باشید نیازی به این کد نیست.
شما در این ویرایشگر علاوه بر امکان ویرایش متون، می توانید هر قسمت از قالب را به طور جداگانه تغییر دهید.

تنظیمات قالب در طراحی کمپین

 

رنگ بندی قالب کمپین

 

همچنین رنگ بندی قالب نیز می تواند توسط خود شما انجام شود و یا به طور اتوماتیک توسط میل چیمپ از سایت شما برداشت و در قالب شما اعمال شود.
در پایان و پس از انجام کلیه تغییرات، میل چیمپ به شما این امکان را می دهد تا قالب اصلاح شده را قبل از ارسال برای کاربران لیست خود، یک بار برای خود و یا دوستانتان ارسال کنید. این امکان برای مشاهده تغییرات احتمالی است که در برنامه ها و مرورگر های مختلف در قالب ما ایجاد می شود.

در مرحله بعد، نسخه متنی ایمیل خود را مشاهده می کنید. بعضی از کاربران از سیستم هایی استفاده می کنند که تنها نسخه متنی ایمیل ها را نمایش می دهد. پس این نسخه نیز باید به اندازه کافی واضح و قابل فهم باشد. در صورتی که بخشی از آن مشکل دارد در این بخش می توانید آن را اصلاح کنید.

 

پیشگیری از اسپم شدن

راهنمایی هایی که در بخش ایمیل مارکتینگ الکتروبلاگ آورده شده است، تا حد بسیار زیادی می تواند تضمین ارسال درست ایمیل شما به INBOX باشد. اما در این مطلب به برخی از موارد موثر در اسپم شدن اشاره شده است.
در نهایت و پس از ارسال چند نمونه تست می توانید وارد قسمت نهایی ارسال کمپین شوید.

بخش نهایی کمپین

این مرحله در واقع برای بازبینی نهایی و ارسال است. هر بخش از کمپین شما در یک ردیف نمایش داده شده که به شما این امکان را می دهد تا از درست بودن یک یک این بخش ها اطمینان حاصل کنید.
Monkey Reward در میل چیمپ به Freddie گفته می شود. شخصیت دوست داشتنی میمون که در کلیه مراحل کمپین همراه شماست. در صورتی که از پلان رایگان استفاده کنید، یکی از تصاویر Freddie باید در یک قسمت از قالب شما وجود داشته باشد. انتخاب نوع این تصویر بر عهده شماست.
همچنین شما می توانید برای کمپین خود یک برنامه ریزی ارسال قرار دهید که با استفاده از گزینه Schedule قابل انجام است. دقت کنید که این زمان بندی بر اساس منطقه زمانی است که در مشخصات خود اعلام کرده اید.
با کلیک بر روی گزینه قرمز رنگ Send Now کمپین بالافاصله برای کلیه اعضای لیست شما ارسال می شود و امکان برگشتی وجود ندارد. پس برای آخرین بار نیز تست کنید و حتما از دیگران نیز بخواهید تا قبل از ارسال آن را مطالعه کنند تا اگر ایرادی از چشم شما افتاده است مشخص و اصلاح شود.

نکته!:
همواره سعی کنید که مستقیما در ویرایشگر میل چیمپ تایپ کنید و از Copy /Paste خودداری کنید. در صورتی هم که این کار را انجام می دهید از برنامه های ویرایشگر ساده ای همچون Notepad استفاده کنید تا کد های فرمت دهی همراه با متن منتقل نشود. به خصوص برنامه Word که کد های اضافه بسیار زیادی به همراه متن منتقل می کند.
ویرایشگر میل چیمپ ابزاری برای Paste کردن از Word و همچنین ابزار دیگری برای حذف کد های اضافه در اختیار کاربر قرار می دهد. اما باز هم توصیه می شود که از notepad استفاده کنید و Formatting را در خود میل چیمپ انجام دهید.

انواع گزارش گیری در میل چیمپ

تا الان شما لیست خود را ساخته و کاربرانتان را در آن اضافه کرده اید. کمپین خود را ایجاد کرده اید، متن هوشمندانه ای را نوشته اید تا آن را از گزند اسپم شدن دور کنید و آن را برای ثبت نام کنندگان خود ارسال کرده اید. در این مرحله میل چیمپ گزارشاتی را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید ایراد های احتمالی را در کمپین بعدی برطرف کنید و یا طراحی بهتری انجام دهید.
برخی از این گزینه ها ممکن است در نسخه های رایگان در دسترس نباشد و برای استفاده از آنها باید یکی از پلان های میل چیمپ را خریداری کرد. اما در پلان رایگان نیز اطلاعات آماری و داده های بسیار مفیدی در اخیتار کاربر قرار می گیرد تا با آن مسیر درست تری را پیدا کند.

گزارش دهی میل چیمپ

گزینه هایی که در این گزارش در اختیار شما قرار می گیرند شامل این موارد خواهد بود:

 1. کل دریافت کنندگان / Total recipients
 2. دریافت شده ها / Successful deliveries: برخی از ایمیل ها توسط فایروال ها و فیلتر های اسپم متوقف شده و یا برگشت می خورند. این قسمت به شما نشان می دهد که چه تعداد از ایمیل هایتان به دست دریافت کنندگان رسیده است.
 3. دفعات فوروارد شدن / Times forwarded: در میل چیمپ شما می توانید لینکی در ایمیل خود قرار دهید تا کاربران بتوانند آن را برای دیگران ارسال کنند. این قسمت تنها، تعداد افرادی را که از این ابزار استفاده کرده اند نشان می دهد نه نام افراد را.
 4. فوروارد شده های باز شده / Forwarded opens: این آمار به شما نشان می دهد که چه تعداد از کسانی که ایمیل فوروارد شده را دریافت کرده اند، آن را باز کرده اند.
 5. دریافت کنندگانی که ایمیل را باز کرده اند /Recipients who opened: این آمار به شما نشان می دهد که چند نفر از دریافت کنندگان، ایمیل را باز کرده اند.
 6. متوسط تعداد باز شدن ایمیل / Average times email was opened: این آمار تصویری عمومی از تعداد دفعاتی که هر کاربر ایمیل را باز کرده به دست می دهد. (به طور متوسط)
 7. کل تعداد باز شدن ایمیل ها / Total times email was opened: مراقب باشید که خیلی به این آمار دل خوش نکنید. چون این عدد، کل تعداد باز شدن ایمیل است. اما دقت کنید که ممکن است کل این تعداد توسط یک نفر باز شده باشد! این آمار به همراه شماره ۵ به شما برای محاسبه هزینه بنر های تبلیغاتی و نظیر آن کمک می کند.
 8. تعداد دریافت کنندگانی که بر روی حداقل یک لینک در ایمیل کلیک کرده اند / Recipients who clicked
 9. تعداد کلیک به ازای هر بار باز شدن ایمیل / Clicks per unique open
 10. کل کلیک ها / Total clicks: کل تعداد کلیک هایی که بر روی ایمیل شما انجام شده. این آمار می تواند مشخص کند که چه تعداد بازدید کننده را توانسته اید به سمت وبسایت خود جلب کنید.
 11. کل لغو عضویت ها / Total unsubscribes: اگر یک قسمت از اطلاعات آماری کمپین شما، باعث شود اشک در چشمانتان حلقه بزند، آن قسمت آمار لغو عضویت ها است! اگر آمار لغو عضویت های شما از یک درصد تجاوز کرد، بدانید که کاربران از دست شما شاکی هستند و یک جای کار می لنگد.
 12. کل تعداد افرادی که از شما شکایت کرده اند! / Total abuse complaints: اگر ایمیل شما کاربر را برنجاند، احتمال زیادی وجود دارد که از گزینه های This is junk و یا Report as spam استفاده کند. هر بار که این اتفاق بیفتد، یک گزارش به سرویس دهنده ارسال می شود و شما را در لیست سیاه قرار می دهد. میل چیمپ تا حد زیادی شما را از لیست سیاه خارج می کند. اما اگر تعداد این گزارشات زیاد شود، جبران آن سخت خواهد شد.

شما همچنین در میل چیمپ به آمار دقیق تری نیز دسترسی دارید. از جمله اینکه دقیقا چه کسانی در چه زمانی ایمیل ها را باز کرده اند و چه کسانی باز نکرده اند. اینکه هر نفر چند ایمیل را باز کرده است و هر نفر چند بار یک ایمیل را باز کرده است. شما می توانید آمار های کلی از کل ایمیل هایی که ارسال کرده اید و همچنین آمار های مجزای هر ایمیل را دریافت کنید.
علاوه بر گزارشات عادی، امکان استفاده از Google Analytics نیز برای گزارش گیری کمپین ها وجود دارد. برای این کار باید یک اکانت گوگل داشته باشید و از طریق گزینه اتصال گوگل Analytics به کمپین خود در مرحله دوم، از گزارشات آن بهره مند شوید.
هماهنگی میل چیمپ با سایر سرویس هاهمچنین راه دیگری برای ارتباط دهی اکانت خود با میل چیمپ، از طریق منوی Account در بالای صفحه در اختیار شماست. برای این کار گزینه Integration را انتخاب کنید تا وارد صفحه دیگری شوید که از طریق آن می توانید اکانت خود را به برنامه های متعدد متصل کنید و اتصال های کنونی را مشاهده کنید:

در این صفحه با کلیک بر روی عنوان هر سرویس، بخشی ظاهر می گردد که جهت تایید اتصال (Authorization) باید مشخصات ورود اکانت مورد نظر را وارد کنید و شرایط آن را بپذیرید. در صورتی که اتصال برقرار شود، علامت کنار عنوان آن سرویس به سبز تغیر می یابد.

اتصال فیس بوک و توییتر به میل چیمپ

بعد از اتصال برای اطمینان از صحت آن می توانید از گزینه Test Connection استفاده کنید. در صورتی هم که به هر دلیلی تمایل به این اتصال نداشتید از گزینه Disconnect استفاده کنید.
برای فعال کردن سرویس آنالیز وب گوگل باید باید بر روی عنوان Google: Analytics, Contacts, Docs کلیک و آن را به اکانت مورد نظرتان متصل کنید.
در پایان ، به هیچ وجه به خود نگرانی راه ندهید و در هر قسمت از اجرای کمپین با مشکلی مواجه شدید و نیاز به کمک داشتید، با ما تماس بگیرید.

 

با وارد کردن مبلغ دلخواه در جایگاه زیر و پرداخت آنلاین ، از الکتروبلاگ حمایت کنید.

در تاريخ ۲۶/شهریور/۱۳۹۱ ۹ دیدگاه برچسب ها :

درباره نويسنده

بهمن محدثی // فارغ التحصیل دوره MBA گرایش بازاریابی // سابقه کار در بخش پشتیبانی و فروش هاستینگ و نرم افزار مامبوسرور // مدیریت و ترجمه و تالیف در وبلاگ تجارت الکترونیک ، الکتروبلاگ

وبسایت

۹ ديدگاه

 1. با سلام
  از این مطلب شما بسیار استفاده نمودم و چندیست که دنبال آموزش سایتهای ایمیل مارکتینگ میگشتم و از قرار دان این مطلب از شما تشکر میکنم

 2. علیرضااکبرابادی گفت:

  سلام باتشکراز ارائه مطالب مفید وکاربردی شمادر خصوص میل چیمپ.آیا در میل چیمپ می توان فایلی را ضمیمه وارسال نمود.
  شاد باشید.

 3. aria گفت:

  سلام. با تشکر از مطالبتون، من ایمیل های تبلیغاتی شرکتمونو یه مدتی هست از طریق میل چیمپ میفرستم که شامل یه پیج با چند عکس،منتها نیاز داشتم که یه فایل پی ادف رو هم اتچ کنمو بفرستم .منتها هر کاری کردم نتونستم . اگه در این مورد راهنماییم بفرمائید ،بی نهایت متشکر خواهم بود
  با تشکر کمالی

  • سلام

   بله این امکان وجود دارد . اما نه به صورت فایل همراه ایمیل ، بلکه در ادیتور قالب در میل چیمپ می توانید همانند آپلود کردن عکس ، یک فایل را آپلود کرده و در متن به آن لینک بدهید.

 4. خالد گفت:

  سلام، ببخشید من هرچه از طریق اکانت رایگان ایمیل ارسال کنم اکانتم دیسبل میشه یعنی بسته میشه -چرا؟؟؟
  در صورتی که من حتی لینک لغو عضویت راهم میگذارم آیا ممکنه که من لینک را اشتباه بزارم ؟
  ممنون میشم کمکم کنید.

 5. صدف گفت:

  سلام وقت بخیر
  خیلی ممنونم بابت زحماتی که برای سایت و انتخاب محتوا متحمل می شید.
  یک سوال در مورد میل چیمپ داشتم و لطف می کنید اگه جوابمو رو بدین:
  من از ایمیل چیمپم روزانه به تعداد زیادی ایمیل به سه زبان (عربی فارسی و انگلیسی ) می فرستم و برخی از مخاطبانم از اینکه کاراکترهای ارسالی براشون نا خوانا است شکایت دارند ، این در صورتیه که utf-8 رو رعایت کردم.
  راه حل پیشنهادی شما چیه؟

حق نشر © انتشار نوشته هاي اين وبلاگ در سايت ها و نشريات تنها با ذکر نام و درج لينک مجاز است
طراحي قالب اصلی توسط ميلاد دهقان عضو گروه رویین
تغییرات اعمال شده در قالب، توسط دوستان الکتروبلاگ انجام پذیرفته است.