بهترین آموزش برای کاربرد ویدیو در صفحه فرود

بهترین آموزش برای کاربرد ویدیو در صفحه فرود

کاربرد ویدیو در صفحه فرودویدیو ، یکی از عناصری است که کاربرد آن می تواند نرخ تبدیل ( Conversion Rate ) را در صفحه فرود افزایش چشمگیری دهد. در یک ویدیو ،  بیننده می تواند ببیند، بشنود و با تصاویری که مشاهده می کند ارتباط برقرار کند. پس از اهمیت ویدیو غافل نشوید. اما صبر کنید! برای ساخت ویدیو عجله نکنید.

در این مطلب از میان نکات ساخت ویدیو ، بهترین آنها که ارتباط بیشتری با صفحه فرود دارند را انتخاب کرده ایم. پس با دقت این مطلب را بخوانید!

۱- کم گوی و گزیده گوی ، چون دُر !

وقتی که بازدیدکننده ای وارد صفحه فرود شما می شود، تنها چند لحظه ارزشمند در اختیار دارید تا دل آنها را ببرید. درست است که ویدیو می تواند نرخ تبدیل را بهبود دهد، اما ویدیو طولانی نه تنها بیننده را جذب نمی کند ، بلکه او را خسته کرده و فراری می دهد.

ویدیوی استفاده شده در صفحه فرود باید کمتر از یک دقیقه باشدنکته ما در اینجا این است؛ یک ویدیو خلاصه و هدفمند بسازید. بهترین زمان برای این ویدیو ۱ دقیقه و کمتر است و فراموش نکنید که حتما زمان این ویدیو را بنویسید. توجه داشته باشید که ما قرار است بیننده ویدیو را به مشتری مان تبدیل کنیم نه اینکه با یک فیلم مستند درباره کسب و کارمان حوصله او را سر ببریم!

 ۲- با مشتری یکی شو !

یکی از دفاتر گوگلاعتماد سازی برای همه برندهای جهان بسیار مهم است. بازدیدکنندگان از یک وبسایت اطلاعات شخصی خود، حتی یک ایمیل را تا زمانی که اعتمادشان جلب نشده باشد در اختیار آن وبسایت قرار نمی دهند.

وقتی که می خواهید از ویدیو برای افزایش تاثیرگذاری صفحه فرود خود استفاده کنید، سعی کنید تا نگاه خود را به زاویه دید مشتری تغییر دهید. به مشتری اجازه دهید تا این حقیقت را دریابد که افرادی در پس این شرکت هستند از جنس خود آنها که می خواهند مشکلی را از مشکلات آنها رفع کنند.

دو راه برای این کار به شما پیشنهاد می کنیم:

  • تصاویری کوتاه از محیط کار و کارمندان
  • به کار بردن یکی از کارمندان به عنوان گوینده فیلم

۳- بشنو از این مشتری !

یکی از تاثیرگذار ترین گزینه هایی که می توان در یک ویدیوی مخصوص صفحه فرود به کار برد، نظرات کاربران است. تحقیقات ثابت کرده اند که ما به توصیه های دیگران تا حد زیادی اعتماد می کنیم ، حتی اگر او را نشناسیم. ( یکی از این تحقیقات را در اینجا بخوانید. این موضوع معمولا با عبارت Word Of Mouth توضیح داده می شود ) دیدن این که یک محصول یا سرویس برای فرد دیگری کارساز بوده است، به مشتری کمک می کند تا فایده ای که برای او دارد را درک کند.

پس تا حالا گفتیم که به طور خلاصه با تکیه بر یک موضوع کلیدی و از زبان مشتریان پیام ویدیویی خود را منتقل کنید. سعی کنید از خود مشتریان برای بازگو کردن تجربه استفاده شان یاری بگیرید تا هر چه بیشتر بتوانید حقیقی و درست بودن دلایل خود را اثبات کنید.

۴- مُشک آن است که ببوید…

یکی از محبوب ترین ویدیو ها، ویدیو های روش انجام یا How to هستند. ویدیوهایی که نحوه استفاده از یک ابزار یا نرم افزار را به نمایش می گذارند. اگر بتوانید به درستی ، استفاده از محصول یا سرویس خود را در ویدیو توضیح دهید، می توانید اطمینان حاصل کنید که دیده و شنیده می شوید.

سعی کنید یک سری از ویدیو ها تهیه کنید و در آن از راهنمایی های موجود در این مطلب و تست دو قسمتی یا A/B در جهت دست یافتن به حداکثر نرخ تبدیل در صفحه فرود استفاده کنید. در هنگام انجام تست A/B نه تنها باید میزان جذابیت و استقبال از ویدیو را بررسی کنید، بلکه باید میزان مشتری سازی و نرخ تبدیل آن را نیز بررسی کنید. نرخ تبدیل نباید فدای جذابیت شود و همچنین در جذاب کردن نباید از حد گذشت!

یکی از نمونه های جالب که اخیرا توسط سامسونگ ساخته و منتشر شده است، ویدیو هایی است که برای کروم بوک ساخته شده اند. این ویدیوها را در اینجا ببینید.

۵- ویدیو به تبدیل کمک می کند

ویدیو باعث می شود تا صفحه فرود شما هر چه بیشتر تعاملی و پویا شود و شکی نیست که وجود یک ویدیو تاثیرگذار می تواند نرخ تبدیل و مشتری سازی را در صفحه فرود شما افزایش دهد. برای بهره گیری هر چه بیشتر از این امکان، شما باید موارد فوق را با دقت پی بگیرید . خلاصه سخن بگویید. با مشتری همزاد پنداری کنید و با او یک رنگ شوید. از مشتریانمان خواهش کنیم تا سودی را که با استفاده از محصول یا سرویس ما کسب کرده اند با زبان خود بیان کنند. و در نهایت کارکرد محصول یا سرویس مان را به شکلی واضح به نمایش بگذاریم تا مشتری درک کند کدام یک از مشکلات یا نیاز هایش با این محصول برطرف می شود.

اما نکته آخر، هیچ کسی حوصله ندارد به تماشای یک ویدیو مستند مانند پر از تملق و تعریف از خود بنشیند. با مشتری خود صادق باشید و زبانی مناسب با مشتری هدف خود انتخاب کنید. جدی بودن بیش از حد و یا شوخی های نامتعارف تاثیرات معکوس دارند.

حرف شما…

نظر شما چیست؟ آیا تا به حال از ویدیو در صفحه فرود یا صفحات دیگر خود استفاده کرده اید؟ آیا با استفاده از آن تغییری در نرخ تبدیل خود مشاهده کردید؟ نتایج یا نظرات خود را با ما در میان بگذارید. شاید مطلب بعدی برگرفته از نظرات شما باشد.

قبل از رفتن بخوانید!

مطلب فوق ترجمه ای آزاد از این مقاله بود. اما شاید نکات دیگری نیز بر جای مانده باشند. از جمله این که فراموش نکنید که جدا از صفحه فرود ، ویدیوی خود را نیز به طور جداگانه در همه شبکه های اجتماعی منتشر کنید و همچنین امکان به اشتراک گذاری آن را در اختیار کاربر قرار دهید. همچنین اگر مشتریان هدف شما در ایران هستند ، پس بهتر است نسخه هایی نیز برای اینترنت های کم سرعت قرار دهید.

در تاريخ ۱۹/آذر/۱۳۹۱ دیدگاه‌ها برای بهترین آموزش برای کاربرد ویدیو در صفحه فرود بسته هستند برچسب ها : ،،،،،

درباره نويسنده

بهمن محدثی // فارغ التحصیل دوره MBA گرایش بازاریابی // سابقه کار در بخش پشتیبانی و فروش هاستینگ و نرم افزار مامبوسرور // مدیریت و ترجمه و تالیف در وبلاگ تجارت الکترونیک ، الکتروبلاگ

وبسایت

دیدگاه ها غیر فعال شده اند

حق نشر © انتشار نوشته هاي اين وبلاگ در سايت ها و نشريات تنها با ذکر نام و درج لينک مجاز است
طراحي قالب اصلی توسط ميلاد دهقان عضو گروه رویین
تغییرات اعمال شده در قالب، توسط دوستان الکتروبلاگ انجام پذیرفته است.