واژه نامه تجارت الکترونیک: خطای ۴۰۴

واژه نامه تجارت الکترونیک: خطای ۴۰۴

خطای ۴۰۴ – یافت نشد ! سرور نمی تواند فایل مورد نظر را پیدا کند. این پیغام ، هنگامی نمایش داده می شود که مرورگر شما ، درخواست دانلود ( نمایش ) یک فایل را برای سرور ارسال می کند ، اما سرور آن فایل را در مسیری که مرورگر درخواست داده است پیدا نمی کند و در نتیجه این پیغام در مرورگر نمایش داده می شود. در حالت عادی ، پیغام ارسالی کد ۲۰۰ است که به معنای درست بودن مسیر درخواستی و ارسال صحیح درخواست می باشد. (محتوایی که در مرورگر نمایش داده می شود ، در واقع فایل ها و دستوراتی است که از سرور دانلود و توسط مرورگر ترجمه و نمایش داده می شود)

بعضی از سیستم های مدیریت محتوا ( CMS ) ، پیغام پیش فرض خطای ۴۰۴  را با صفحه دیگری جایگزین می کنند. بنابراین می توان صفحه ای بهینه شده را به جای صفحه خطای ۴۰۴ قرار داد و به جای پیام خشک و ساده ۴۰۴ ، از صفحه جذابی استفاده کرد که بیننده را نه تنها نا امید نکند ، او را به سمت صفحه دیگری که به هدفش نزدیک تر است هدایت کرد. بدین وسیله از خروج کاربر جلوگیری و احتمال تبدیل شدن او به یک مشتری را افزایش می دهید. همچنین با گرفتن آمار این صفحه می توان به برطرف کردن مشکلات احتمالی مربوط به مسیردهی در وبسایت پی برده و آنها را رفع کرد.

برخی از سیستم های مدیریت هاست هم قابلیت تغییر صفحه های مربوط به ایراد ها و پیغام های مختلف از جمله خطای ۴۰۴ را دارند و می توان یک صفحه را به عنوان جایگزین آنها قرار داد.

صفحه 404 سایت mashableدر طراحی صفحات وبسایتتان ، حتما زمانی را برای طراحی و بهینه سازی صفحه خطای ۴۰۴ اختصاص دهید. همچنین در نظر داشته باشید که حتما لازم نیست که عدد ۴۰۴ و عنوان تکراری «صفحه مورد نظر شما پیدا نشد» را استفاده کنید. می توانید از صفحات دلخواه دیگری استفاده کنید و متن نمایش داده را نیز تغییر دهید. در نظر داشته باشید که بسیاری از کاربران ، معنی کد هایی نظیر ۴۰۴ ، ۴۰۳ و ۵۰۹ را نمی دانند. پس لزومی هم ندارد که همواره نوع کد را مشخص کرد. از طرف دیگر ، افراد متخصص نیز به درستی در می یابند که مفهوم صفحه نمایش داده کدام خطا است. نمونه ای از این صفحات ، متعلق به سایت mashable.com را در تصویر روبرو مشاهده می کنید.

در تاريخ ۰۷/بهمن/۱۳۹۱ دیدگاه‌ها برای واژه نامه تجارت الکترونیک: خطای ۴۰۴ بسته هستند برچسب ها :

درباره نويسنده

بهمن محدثی // فارغ التحصیل دوره MBA گرایش بازاریابی // سابقه کار در بخش پشتیبانی و فروش هاستینگ و نرم افزار مامبوسرور // مدیریت و ترجمه و تالیف در وبلاگ تجارت الکترونیک ، الکتروبلاگ

وبسایت

دیدگاه ها غیر فعال شده اند

حق نشر © انتشار نوشته هاي اين وبلاگ در سايت ها و نشريات تنها با ذکر نام و درج لينک مجاز است
طراحي قالب اصلی توسط ميلاد دهقان عضو گروه رویین
تغییرات اعمال شده در قالب، توسط دوستان الکتروبلاگ انجام پذیرفته است.