چگونه CTR را در ایمیل مارکتینگ افزایش دهیم؟

چگونه CTR را در ایمیل مارکتینگ افزایش دهیم؟

اگر پیش از این در بازاریابی از طریق پست الکترونیک (ایمیل) تجربه ای نامطلوب از نظر به دست آوردن میزان CTR داشته اید و یا اگر برای اولین بار می خواهید یک قالب HTML پست الکترونیک تهیه کنید و از بابت بهینه بودن این نرخ اطمینان پیدا کنید، این مقاله شامل ۷ تا از بهترین تمرین ها برای بدست آوردن بالاترین CTR از ارسال ایمیلهای شما می باشد.

اهمیت  CTR در ایمیل چیست؟

اگر شما در این که از اسپم شدن ایمیلتان جلوگیری کنید تبحر دارید و اینکه عنوان هایی برای ایمیلتان در نظر گرفته اید که موجب ایجاد واکنش نسبت به آن خواهد شد، باید به شما تبریک گفت! شما قدم بزرگی را برداشته اید. اما قدم بعدی چیست؟ شما افرادی را نیاز دارید که ایمیل شما را به خاطر محصول شما باز کنند. همچنین در نهایت هدف این است که ترافیک وب سایت یا صفحات فرود بالا برود. اگر ببینید که چند تغییر کوچک چگونه CTR در ایمیل و وب سایت یا صفحات فرود شما را بالا می برد شگفت زده خواهید شد. پس خود را برای شگفت زده شدن آماده کنید!

قانون جادویی اول: لینک هایتان را شبیه لینک کنید!

برای شروع اینکه لینک شما به صورت منظم و با سبک خاصی طراحی شده باشد بسیار آسان به نظر می رسد مخصوصا اگر می خواهید سبک تجاری خود را در وب سایتتان کنترل کنید. اما این را بدانید کاربران روی لینکهایی کلیک می کنند که به آسانی تشخیص داده شود و شبیه به یک لینک استاندارد به نظر برسد، به صورت استاندارد از سال ها پیش لینک ها به رنگ آبی و به صورت زیر خط دار می باشند. اگرچه ممکن است که این کار خارج از دستور العمل نام تجاری یا برند شما باشد اما لینک ها در ایمیل شما باید به صورت استاندارد باشد. دلیل انجام این کار این است که تعدادی از ایمیل ها به طور ناخواسته از ساختار نوشتاری شما خارج می شوند ، اگر لینک شما به صورت استاندارد تایپ شده باشد در هر متنی کاربر می تواند آن را تشخیص دهد.

 قانون جادویی دوم: مطمئن باشید که لینک تان ، در نیمه بالایی صفحه وجود دارد.

نیمه بالایی صفحه در واقع به ۳٫۵ تا ۵ سانتی متر بالایی نیمه اول ایمیل می گویند. به این دلیل که بیشتر کاربران دیدی افقی و محدود به ایمیل خود می اندازند و احتمال زیادی وجود دارد که قسمت های پایین خوانده نشوند. پس شما فقط فضایی کمتر از ۵ سانتی متر برای متقاعد کردن کاربر در اختیار دارید تا روی لینک شما کلیک کند. اگر شما نیمه بالایی ایمیلتان را با تصاویر گرافیکی یا متن یا چیزی شبیه به این اشغال کرده باشید در حقیقت شانس اینکه کاربر وب سایت یا صفحات فرود شما را ببیند از دست داده اید. استفاده از لینک در نیمه بالایی حتی اگر به این معنا باشد که از تصاویر و متن های حالت دار کمتری استفاده کنید، مهم نیست. چون در غیر این صورت ممکن است کاربر نتواند با نگاه اول لینکی را در ایمیل شما پیدا  کند.

قانون جادویی سوم: لینکتان را در یک تصویر گرافیکی قرار ندهید.

عدم نمایش تصویر در ایمیل

در وبسایت استفاده از تصاویر یا دکمه های گرافیکی برای اینکه کاربر را برای کلیک کردن یا هر عکس العمل دیگر راهنمایی کرد، طبیعی است. اما استفاده از این روش در ایمیل صحیح نیست. زیرا بسیاری از افراد ، تنها متن را مشاهده می کنند و اگر شما مثلا از یک دکمه گرافیکی استفاده کنید کاربر تنها چیزی که در نگاه اول مشاهده می کند ، متن جایگزین عکس (ALT) و یا عنوان عکس خواهد بود. به جای استفاده از تصاویر گرافیکی می توانید از فونت های بزرگ یا از رنگ های تاثیر گذار در متن ایمیل استفاده کنید این کار به شما کمک می کند که نظر کاربر را به آن بخش معطوف کنید. شما همچنین می توانید یک دکمه با استفاده از کد HTML بنویسید. یک کدنویس ماهر می تواند با استفاده از زبان HTML برای ایمیل شما یک دکمه HTML طراحی کند که از دید کاربر بسیار جذاب و در متن ایمیل شما کاملا قابل مشاهده باشد ( کاری که یک دکمه گرافیکی نمی تواند انجام دهد.)

قانون جادویی چهارم:  به کاربران کلیک کردن را گوشزد کنید!

به کاربران کلیک کردن را گوشزد کنیدیک بار دیگر تاکید می کنیم که ایمیل مثل وب سایت نیست و شما فضا و زمانی محدودی برای قانع کردن بیننده در اختیار دارید. بنابراین باید از جمله ای ماهرانه برای بیان اینکه روی لینک مورد نظر شما کلیک کنند استفاده کنید. همچنین می توانید درخواست عملی از آنها داشته باشید (CTA) اما مراقب باشید که از این جملات و فرم ها زیاد استفاده نکنید. زیرا فیلتر های اسپم ، به این موضوع شدیدا حساسند و تنبیهی سخت را به شما تحمیل می کنند.

قانون جادویی پنجم:  از متن جایگزین و عنوان ، به شکلی هوشمندانه استفاده کنید.

برای زمانی که بیننده تنها مشاهده می کند و خیلی در متن دقیق نشده ،استفاده از ALT و عنوان متن کوتاهی که زیر عکس می آید به شما کمک بزرگی می کند. حتی زمانی که عکس در ایمیل شما بارگزاری نشود، قرار گرفتن نشانگر ماوس بر روی تصویر منجر به نمایش متن خواهد شد. شما می توانید از متن جایگزین و عنوان به طور همزمان استفاده کنید. به این دلیل که در مرورگرهای مختلف ایمیل شما را به صورت های متفاوت نمایش داده می شود. به خاطر داشته باشید که متنی که هنگام استفاده از ALT به کار می برید می تواند تکرار درخواست شما برای ترغیب کاربر باشد که روی آن کلیک کند. پس می توانید از جملاتی نظیر “برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید”  استفاده کنید . هر ALT و عنوان متن آن شانسی است برای تشویق کاربران جهت کلیک کردن و بالا بردن میزان CTR در ایمیل شما.

قانون جادویی ششم : از لینک های زیادی استفاده کنید.

با یک محاسبه ساده ریاضی می توانید  CTR در ایمیل خود را افزایش دهید. شما با این کار فرصت های بیشتری برای کلیک کردن در اختیار کاربران قرار می دهید، و احتمال کلیک کردن کاربران نیز بالاتر می رود. اگر کاربران احساس کنند که باید پارگراف های زیادی را برای رسیدن به لینک مورد نظر بخوانند ممکن است به راحتی از دیدن و خواندن ایمیل شما صرف نظر کنند. هر بلوک متنی و هر تصویر در یک ایمیل باید دارای لینک باشد. همانطور که قبلا اشاره شد این فقط یک محاسبه ریاضی ساده است! استفاده از لینک های بیشتر برابر است با فرصتهای بیشتر و بالا رفتن میزان  CTR در ایمیل.

قانون جادویی هفتم : نسخه متنی ایمیل خود را مجددا بررسی کنید.

به یاد داشته باشید که شما همیشه باید نسخه متنی متناظر با نسخه HTML ایمیل خود ارسال کنید و این نسخه متنی ممکن است که همه لینک های شما را محو کند. برای رفع این مشکل ، می توانید آدرس صفحات را، علاوه بر لینک کردن، در متن هم بنویسید. به طور مثال “در بازدید از این آدرس (درج آدرس کامل) این محصول را ببینید”. اگر آدرس بخش مورد نظر بسیار طولانی و پیچیده است (به خصوص برای کاراکتر های غیر انگلیسی) ، می توانید از سرویس های کوتاه کننده لینک استفاده کنید. برای یافتن این سرویس ها ، کافی است عبارت Link Shortener را گوگل کنید.

این هفت نکته باعث می شود که CTR در ایمیل بدون شک بالاتر برود. فقط قبل از اینکه ایمیل خود را ارسال کنید یک بار دیگر ایمیل خود را بررسی کنید تا از اسپم شدن ایمیل خود جلوگیری کنید.

مهم نیست که چه استراتژی در ایمیل مارکتینگ و یا ایمیل انبوه استفاده می کنید، اولین قدم برای اطمینان از یک کمپین موفق ایمیل این است که یک فرستنده قابل اعتماد برای ارسال ایمیل انبوه خود انتخاب کنید. سرویس های زیادی برای این کار وجود دارند از جمله SMTP.com  ، Mailchimp.com ، Aweber.com و comm100.com و بسیاری سرویس های دیگر که با یک سرچ به آنها دست خواهید یافت.

اگر از میل چیمپ استفاده می کنید ، می توانید کتاب آموزشی آن را از طریق صفحه فرود مخصوص میل چیمپ دانلود کنید. همچنین بد نیست نگاهی هم به اشتباهات معمول در پروسه ایمیل مارکتینگ بیندازید.

در تاريخ ۱۹/دی/۱۳۹۱ دیدگاه‌ها برای چگونه CTR را در ایمیل مارکتینگ افزایش دهیم؟ بسته هستند برچسب ها :

درباره نويسنده

بهمن محدثی // فارغ التحصیل دوره MBA گرایش بازاریابی // سابقه کار در بخش پشتیبانی و فروش هاستینگ و نرم افزار مامبوسرور // مدیریت و ترجمه و تالیف در وبلاگ تجارت الکترونیک ، الکتروبلاگ

وبسایت

دیدگاه ها غیر فعال شده اند

حق نشر © انتشار نوشته هاي اين وبلاگ در سايت ها و نشريات تنها با ذکر نام و درج لينک مجاز است
طراحي قالب اصلی توسط ميلاد دهقان عضو گروه رویین
تغییرات اعمال شده در قالب، توسط دوستان الکتروبلاگ انجام پذیرفته است.